Bahar bir hafta mola veriyor, yağmur geliyor!

Türkiye gelecek hafta Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisinde kalacak. Sıcaklıklar 4-8 derece birden düşecek. ...

Bahar bir hafta mola veriyor, yağmur geliyor!

Haftasonunu mevsim normalleri üzerinde bir sıcakla karşılamaya hazırlanan Türkiye'de bahar bir hafta mola verecek.

Türkiye, gelecek hafta Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisinde kalacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre bugün yurdun doğu bölgelerinde devam eden yağışlar yarın yurdu terk edecek. Hava sıcaklığı hafta sonunda tüm yurtta artacak, mevsim normallerinde ve yer yer üzerinde seyredecek.

MARMARA VE EGE'DE FIRTINAYA DİKKAT

Yurdun geneli, 14 Nisan Pazar günü kuzeybatı kesimlerden itibaren Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı sistemin etkisine girecek.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışlar, önümüzdeki hafta boyunca yurdun büyük bölümünde görülecek.Bu hafta sonunda artması beklenen hava sıcaklığı, 14 Nisan'da Marmara Bölgesi'nde, önümüzdeki hafta başında iç ve batı bölgelerde 4-8 derece azalacak. Sıcaklıklar, mevsim normallerinin yer yer birkaç derece altına düşecek.

Rüzgar, önümüzdeki hafta başı pazartesi ve salı günleri, Marmara ve Ege'de kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner12