Gümüşler Belediyesinde yüzler gülüyor

Belediye İş Sendikası ile Gümüşler Belediyesi Arasında İmzalanan Sözleşme İşçilerin Yüzünü Güldürdü.

Gümüşler Belediyesinde yüzler gülüyor

Belediye-İş Sendikası ile Gümüşler Belediyesi arasında devam eden Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı. 

Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca, Gümüşler Belediye Başkanı Recep Çaymaz ile 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Belediye binasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesine Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca ve Gümüşler Belediye Başkanı Recep Çaymaz katılarak işçilerin mutluluğuna ortak oldu.

İşçi ve emekçilerin hak ve hukuklarını sonuna kadar savunacağına söz veren işçi ve emekçilerin umudu, savunucusu Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca bir kez daha sözünün arkasında durarak büyük bir başarıya imza attı.

Başkan Karaca konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Bir Toplu İş Sözleşmesini daha işçinin lehine sonuçlandırmanın haklı onuru ve gururunu yaşıyoruz. Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler yapılarak anlaşma sağlandı. Burada Gümüşler Belediye Başkanımız Sayın Recep Çaymaz’ın desteği çok büyük. Göreve geldiği günden bu güne kadar her zaman işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olan, hak ve hukuklarını gözeterek en iyi seviyeye getirmeye çalışan, Gümüşler Belediye Başkanı Recep Çaymaz, belediyede çalışan hiçbir emekçiyi ayırmadan belediyenin imkânları dahilinde iyi bir zam vererek işçi arkadaşlarımızın yüzünü güldürdü. Taleplerimizi hiçbir zaman geri çevirmeyerek, bizi bizden sayıp bizi koruyan emekçi dostu Başkanımız Recep Çaymaz’ın bu tavrına ve şahsına teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. Ayrıca bu süreçte bizlere güvenerek sonuna kadar destek veren işçi arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim. Toplu İş Sözleşmemiz her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Gümüşler Belediye Başkanı Recep Çaymaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise; “İşçilerimizin, memurlarımızın, kısacası tüm personelimizin en iyi şartlarda hayatını sürdürebilmesi ve günümüz ekonomisi şartlarında zorlanmaması için elimizden gelenin en iyisini yaparak güzel bir sözleşmeye imza attık. İşçi ve emekçi arkadaşlarımızın alın teri kutsaldır. Belediye olarak emekçi arkadaşlarımızın alın teri kurumadan haklarını vermek boynumuzun borcudur. Sözleşme süresince sendikamız ile yaptığımız görüşmelerde belediyemizin bütün imkânlarını göz önünde bulundurarak verilebilecek en üst oranı verdik. Çevre belediyelere oranla en iyi şartlarda emekçimizin yanında olmaya çalışıyoruz. İnanıyorum ki belediyemiz siz çalışanlarımızla daha iyi yerlere gelecektir. Ayrıca sözleşme süresince olumlu yaklaşım sergileyen Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf karaca’ ya teşekkür ederim. Toplu İş Sözleşmemiz belediyemize, sendikamıza ve işçilerimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2021, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER