Adana Vakıflar Bölge Müdürü Kafes’ten Vali Çacak’a Ziyaret

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, 9-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Vakıflar Haftası münasebetiyle, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Recep Kafes, Toros Üniversitesi Rektörü Yüksel Özdemir, İÇEV El Sanatları ve Eğitim Vakfı Başkanı Talat...

Adana Vakıflar Bölge Müdürü Kafes’ten Vali Çacak’a Ziyaret
Mersin Valisi Özdemir Çakacak, 9-15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Vakıflar Haftası münasebetiyle, Adana Vakıflar Bölge Müdürü Recep Kafes, Toros Üniversitesi Rektörü Yüksel Özdemir, İÇEV El Sanatları ve Eğitim Vakfı Başkanı Talat Dinçer ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Vakıfların toplumumuzda çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali Çakacak, “Vakıf kültürünün dünyadaki en güzel örneklerini Selçuklular ve Osmanlılarda görmekteyiz. Vakıf kültürü aynı zamanda sosyal yardımlaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin de en güzel örnekleridir. Sivil toplum ile birlikte hayırsever kişilerin oluşturduğu kurumlar insanların ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında toplumsal huzurun ve barışın dayanışmayla birlikte sağlanmasında da önemli rol oynamaktadır. Vakıf haftası dolayısıyla da milletimizin bu güzel hasletlerinin daha geniş kesimlerine aktarılması ve tanıtılması sağlanmaktadır" dedi.
Bölge Müdürü Kafes ise bu yıl 33.’sü kutlanan Vakıflar Haftası’nda, sorumluluk alanları olan Adana, Mersin ve Osmaniye illerinde vakıfları anlamak, vatandaşlara anlatmak ve tanıtmak amacıyla programlar gerçekleştirdiklerini söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER