Sultanlar Bulgarisatanı rahat geçti

FIVB Milletler Ligi'nde heyecan devam ediyor. Türkiye ile Bulgaristan Milletler Ligi'nin üçüncü maçında karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları, Ankara Spor Salonu'nda oynanan mücadeleyi 3-0 kazandı. Bu sonuçla milliler, üçüncü maçında ikinci galibiyetini elde etti.

Sultanlar Bulgarisatanı rahat geçti

FIVB Milletler Ligi'nde heyecan devam ediyor. Türkiye ile Bulgaristan Milletler Ligi'nin üçüncü maçında karşı karşıya geldi. Filenin Sultanları, Ankara Spor Salonu'nda betcool oynanan mücadeleyi 3-0 kazandı. Bu sonuçla milliler, üçüncü maçında ikinci galibiyetini elde etti.

Karşılaşma karşılıklı sayıların ardından Türkiye, Ebrar Karakurt ve Zehra Güneş ile etkili oldu. Milli takım, 6-6 eşitlikten sonra rakibine sadece 1 sayı fırsatı verdi ve ilk teknik molaya 12-7 üstün girdi. Ebrar Karakurt'u durdurmakta zorlanan Bulgaristan, skor 14-6'da mola aldı. Mola dönüşünde de milli takım, Zehra Güneş, Saliha Şahin ve kaptan Eda Erdem'in etkili oyunuyla seti 25-19 aldı.

Milli takım, ikinci sette de 7-7 eşitlikten sonra etkili olmaya başladı. Ebrar Karakurt'un kullandığı servislerde Saliha Şahin ile sayılar bulan milli takım, 10-7 öne geçti. Türkiye'nin 12-10 önde girdiği teknik molanın ardından oyuna iyi dönen Bulgaristan, skor 13-13'te eşitliği sağladı ve 16-13'te milli takıma mola aldırdı. Skoru 17-17'de eşitleyen ay-yıldızlı ekip, kaptanı Eda Erdem'in kullandığı servisler sonucunda seti 25-21 kazanarak skoru 2-0 yaptı.

Ay-yıldızlılar, 3. sete de etkili başladı. Teknik molaya 12-9 üstün giden milli takım, seti 25-16 başından sonuna üstün oynadığı maçı da 3-0 kazandı.

AjandaHaber

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2022, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30