Milli Takım Adayı

Akdeniz Belediyespor altyapısında 6 yıldır ter döken Esat Can Yıldırım, 18 Ekim günü başlayan U14 Milli Takım seçmelerinde başarı göstererek, İstanbul Kampına davet edildi.

Milli Takım Adayı
Kendi yaş grubunda en iyi 288 futbolcu arasına giren genç sporcu, U14 kategorisinde Milli Takım aday kadrosunda Mersin’i temsil edecek. 

Futboldan basketbola, voleyboldan tenise kadar pek çok branşta binlerce sporcuya ev sahipliği yapan Akdeniz Belediyespor, ulusal takımlara da oyuncu kazandırmaya devam ediyor. Akdeniz Belediyespor Kulübü Futbol Şubesi bünyesinde 6 yıldır top koşturan Esat Can Yıldırım, 28 Ekim’de tamamlanacak olan Milli Takım U14 kategorisi aday kadrosuna davet edildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar tarafından, 2003 doğumlu oyuncuları kapsayan 14 yaş altı seçmeleri, İstanbul TFF Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde 18 Ekim tarihinde başladı. Daha önce yurt genelinde yapılan ilk etap seçmelerinde başarı gösteren Akdeniz Belediyespor oyuncusu Esat Can Yıldırım, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum-Van, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun, Trabzon, Trakya ile İstanbul'dan 3 ayrı bölgeden takımlarda Milli Takıma seçilmek üzere mücadele edecek 288 genç futbolcu arasına katıldı. Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek turnuva sonrası, Milli takımların en küçük yaş grubu olan U14 ve kulüplere seçme havuzu oluşturulacak. Seçmelerde Akdeniz Belediyesporlu genç oyuncu kulübünü ve Mersin’i temsil edecek.

Oyuncularının Milli Takım aday kadrosuna davet edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Akdeniz Belediyespor Kulübü Başkanı Fayik Eroğlu, genç sporcuların kariyer hedeflerinin gerçekleşmesi için gerekli altyapıyı oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. Bu anlamda gerek profesyonel takımlar tarafından istenen, gerekse ulusal takımlara seçilen tüm oyuncularını desteklediklerini vurgulayan Eroğlu, “Yetenekli gençlerimizin doğru ellerde hazırlanması gerekiyor. Biz Akdeniz Belediyespor Kulübü olarak son yıllarda önemli bir misyon üstlendik. Özellikle genç kategorilerde il düzeyinde elde ettiğimiz başarıları ulusal ölçekte de tekrarlamaya odaklandık. Bu çerçevede genç kategorilerde futbol takımlarımız ile Türkiye şampiyonlukları, ikincilikleri, üçüncülükleri elde ettik. 2014-2015 sezonunda 230 puan ile 2014-2015 sezonunda Türkiye’nin en başarılı amatör kulübü olduk. Bu başarılara, ulusal takımlara oyuncu göndererek yenilerini ekliyoruz. Bu nedenle oyuncumuz Esat Can’a Milli takım yolunda başarılar diliyorum. Bu çalışmalarımızda bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk’e de kulübümüz adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER