Mersin İdmanyurdu'nda Galatasaray Maçı Hazırlıkları

Spor Toto Süper Lig'in 11.haftasında Galatasaray'ı konuk edecek Mersin İdmanyurdu'nda hazırlıklar sürüyor.

Mersin İdmanyurdu'nda Galatasaray Maçı Hazırlıkları

Spor Toto Süper Lig'in 11. haftasında Galatasaray'ı konuk edecek Mersin İdmanyurdu'nda hazırlıklar sürüyor.

Macit Özcan Spor Kompleksinde çift idmanla hazırlanan kırmızı-lacivertli ekibin teknik direktörü Nurullah Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu hafta sakat ve cezalı oyuncuların olması nedeniyle biraz sıkıntı yaşayabileceklerini söyledi.

Buna rağmen hazırlık çalışmalarının iyi geçtiğini anlatan Sağlam,

"Galatasaray'ın özellikle değişen bir mantalitesi var. Bunu da hesaba katarak, pazar günü zorlu bir müsabakaya çıkacağız" dedi. Joseph Boum'un cezalı, Yattara, Mustafa Sarp ve Ömer Aysan'ın sakat olduğunu, ayrıca bazı oyuncularının da küçük çaplı sakatlıklarının bulunduğunu belirten Sağlam, bu oyuncuların en kısa sürede takıma katılması için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Sağlam, Galatasaray için özel önlem alıp almadıkları yönündeki soruyu,

"Galatasaray'ın değişen bir mantalitesi var. Bunu da hesaba katarak, yeni bir oyun anlayışı belirleyip, maça çıkacağız" diye yanıtladı.

Takımın kaybettiği puanların hatırlatılması üzerine Sağlam, şöyle konuştu:

"Hedefimiz mutlaka galibiyet. Her maça olduğu gibi, Galatasaray maçına da yenme düşüncesiyle çıkacağız. Aslında artık ligde kolay maç yok. Geçen hafta 3-0 kaybettiğimiz maçı bile kazanmamız anormal bir sonuç olmazdı. Bu duruma düşmemizin en büyük nedeni yapılan bireysel hatalar. Önümüzdeki günlerde bu bireysel hatalardan arınıp, herkesin bizi yakıştırdığı yerlerde olacağımızı düşünüyorum."

Devre arasında takıma takviye yapılıp yapılmayacağı yönündeki soru üzerine de Sağlam, şunları kaydetti:

"Bütün kulüplerde plan, proje bitmez. Şimdilik net olarak şu veya bu olur diyemeyiz. Ama çalışmalar devam ediyor. Olur ya da olmaz, bunu zaman gösterecek. Yani hazırlıklı beklemek lazım. O zamanki şartlar, ihtiyaç gerektirir mi, gerektirmez mi bilinmez. Ama bizim her türlü hazırlığı yapıp, devre arasını beklemeliyiz."

Bu arada günün ikinci idmanına ısınma hareketleriyle başlayan futbolcular, pas ve top çalma ağırlıklı çalışma yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30