Mezitli 1 Mayıs'ta Meydanlarda

Mezitli Belediyesi çalışanlarının 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kutlamasına korona virüsü de engel olamadı.

Mezitli 1 Mayıs'ta Meydanlarda

Mezitli Belediye Ana Hizmet Binası önünde yapılan kutlamalar için çalışanlara özel kırmızı maskeler diktirildi. Tüm katılımcıların maske ile katıldığı kutlamalarda sosyal mesafe kuralı da gözetildi. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen, Cengiz Gökçel, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Parti Meclisi Üyesi Fatma Güner, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çalışanların katıldığı kutlamalar saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Başkan Tarhan, çalışanların bayramını tek tek tebrik ederek çiçek verdi. Yaşasın 1 Mayıs pankartı açıldı, sloganlar emeğin hakkını alması için atıldı. Mezitli Belediyesi’nde örgütlü işçi sendika temsilcilerinin konuşmalarıyla başlayan kutlamada CHP Parti Meclisi Üyesi Fatma Güner, emekçinin hakkını almasının ancak CHP iktidarıyla mümkün olacağını ifade etti.

Korona virüsünün etkilerini sürdürdüğü dönemde 1 Mayıs’ın anlamının daha iyi anlaşıldığını ifade eden CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay da,“Bu virüsle gördük ki yine bu düzenin tüm yükünü her zaman olduğu gibi emekçiler çekiyor. Elbette bu böyle gitmeyecek. Emekçinin hakkını aldığı, değerinin bilindiği bir ülkeye hep birlikte kavuşacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER