POLİSİN SABRI CİNAYETİ ÇÖZDÜ

Mersin'de yaklaşık 2 ay önce işlenen cinayetin failleri, 120 farklı güvenlik kamerası görüntülerinin tek tek incelenmesiyle ortaya çıkarıldı. 4 cinayet zanlısı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

POLİSİN SABRI CİNAYETİ ÇÖZDÜ

Edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 10 Mart gecesi İsmet İnönü Bulvarı PTT binası önünde Nazif Aktaş (32) adlı şahsın kimliği belirsiz kişiler tarafından yol ortasında bıçaklanarak öldürülmesi olayı ile ilgili olarak çalışma başlattı. Cinayet Büro Amirliği tarafından cinayetin çözülmesi için özel bir ekip kuruldu. Olay yeri çevresinde bulunan işyerlerinde çalışanlar ve sahipleri ile konuşan polis, zanlıların 01 plakalı bir araçla kaçtıkları bilgisine
ulaştı. Aracın cinsi ve markası konusunda bilgi edinemeyen polis, çareyi olay günü Mersin'e giriş yapan tüm 01 plakalı araçları tespit ederek takibe almakta buldu. İlk olarak olay çevresi olmak üzere Mersin girişinde bulunan 120 farklı güvenlik ve mobese kameralarının 10 Mart tarihli kayıtları toplandı. Bu görüntüler tek tek incelenerek olay tarihinde kente giriş yapan tüm 01 plakalı araçlar tespit edildi. Araçların görüntülerinde şüpheli bir durum arandı. Araç sahiplerinin kayıtları ile öldürülen
zanlının çevresinde bulunan akrabalar ve tanıdıkları karşılaştırılarak zanlının birine ulaşan polis, bu kişiyi teknik takibe alarak suç ortaklarını tespit etti.
Cinayeti ikisi kardeş 4 kişinin işlediğini belirleyen özel ekip, operasyon için düğmeye bastı. Adana ve İstanbul'da yapılan eş zamanlı operasyonla Münir K. (32) İstanbul'da, kardeşi Gökhan K. (26) ve diğer suç ortakları İ.Ç. (27) ile İ.K. (38) Adana'da yakalanarak Mersin'e getirildi. Şüphelilerin yapılan sorgusunda, cinayetin bir internet sitesinin işletim hakkı yüzünden çıkan tartışma sonrası işlendiği ileri sürüldü.
4 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER