Başkan Seçer; CHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret etti

SEÇER: “BİRKAÇ AY İÇİNDE MERSİN’DE HER TARAF ŞANTİYEYE DÖNDÜ DENİLECEK” Başkan Seçer; CHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret etti

Başkan Seçer; CHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret etti

SEÇER: “TOPARLAYACAĞIZ, KAPSAYACAĞIZ, İNSANLARI AYIRMAYACAĞIZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Mersin İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Parti üyelerinin her birinin hedefinin aynı olduğunu ifade eden Başkan Seçer, “Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.CHP üyesi bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Mersin’i kapsayacaklarını ifade eden Seçer, “Biz Cumhuriyet Halk Partililer için gecemizi gündüzümüze katmıyoruz. Bütün Mersin halkı için yapıyoruz. Hepsi bizim yurttaşımız ve hepsi değerlidir. Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız” dedi. Seçer, başarı için akılcı, bilimsel, enerjik olmak gerektiğini belirterek, “Deneyimle heyecanı birleştireceksiniz, çalışkan olacaksınız. Aşamayacağımız engel yok” dedi. Seçer, Artık yeni normalle beraber hayat normalleşecek. Çalışmalarımız farklı bir yola evrilecek. Büyük projelerimiz hayata geçecek. Birkaç ay içerisinde ‘Daha ciddi bir yatırım yapmadı’ diye bizi eleştiren vatandaşlarımız, ‘Her taraf şantiyeye döndü’ diyecek” dedi.

“Her birimizin ortak çabası, Türkiye’yi çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirmek”

CHP üyelerinin her birinin hedefinin aynı olduğunu ifade eden Seçer, “Her birimizin mücadelesi ayrı ama yürüdüğünüz hedef aynı. Daha demokratik, hukuk devleti normlarına uygun, özgür, bağımsız, müreffeh bir ülkeyi yeniden inşa etmek. Çünkü bütün bu kavramlar şu anda Türkiye’de tahrip olmuş kavramlar. Şimdi her birimizin ortak çabası Türkiye’yi bir anlamda Ulu Önder Atatürk’ün de söylediği gibi, çağdaş medeniyetler seviyesine eriştirip, bütün bu hasletleri Türkiye’ye kazandırmak” dedi.

“Bu bir bayrak yarışı”

Örgütte yapılan değişimlerin ve yeniliklerin, demokrasinin bir gereği olduğunu ifade eden Seçer, Adil Aktay’ın da İl Kongresi’nde güven tazelediğini belirten Seçer, “Örgütlerimizdeki organların zaman zaman kendini revize etmesi en uygun olanı. Ağacı budarsınız, dalları daha fazla yeşerir. Örgüt de böyle bir şey. Zaman zaman yorulmuş uzuvları tekrar elden geçirmekte yarar var. Bu bir bayrak yarışı. Bugün bu koltukta görev alan bir kardeşimiz, davadaşımız, yarın yerini bir başka arkadaşımıza bırakabilir. Bu hem parti içi demokrasi gereği, hem de çağdaş normlarda demokrasinin gereğidir” diye konuştu.

“Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız”

CHP üyesi bir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak tüm Mersin’i kapsayacaklarını ifade eden Seçer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Ben, sizin Büyükşehir Belediye Başkanınızım. Elbette ki, Mersin halkının Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer için gecemizi gündüzümüze katmıyoruz. Bütün Mersin halkı için yapıyoruz. Hepsi bizim yurttaşımız ve hepsi değerlidir. Bütün bölgeler, bütün siyasi farklılıklar, bütün inanç grupları, etnik çeşitlilikler, hepsi bizim değerimiz, onurumuz ve şerefimizdir. Toparlayacağız, kapsayacağız, insanları ayırmayacağız. Bizden beklenen de bu. Demokrasinin gereği de bu. İnsan olmanın ve vicdan sahibi olmanın da gereği bu. Hukuken, vicdanen ve insanen siyasetçiler böyle davranmadığı için Türkiye ötekileşti. İnsanlar bölünüyor, kutuplaşıyor, ayrışıyor. Bizden beklentiler çok. Vatandaşın da hakkı.”

“Mersin, Türkiye’yi bağrında besleyen bir kenttir”

Mersin’de 31 Mart’taki seçimlerde kağıt üzerinde bir ittifak olmadığını, ittifakın beklentilerde, anlayışta ve sandıkta olduğunu ifade eden Seçer, “Mersin’de kağıt üstünde ittifak olmamıştır, sandıkta ittifak olmuştur. Anlayışta, beklentilerde, teveccühte ittifak olmuştur. Bu önemlidir ve değerlidir. Bu bilgiler ışığında Mersin’i yönetmeye gayret ediyoruz. Mersin, parlamentoda grubu bulunan siyasi partilerin, metropoller dışında milletvekilliği çıkardığı ender bir ildir. Mersin, küçük Türkiye hüviyetinde göç almış bir kenttir. Mersin, Türkiye’yi bağrında beslemiş bir kenttir. Asayiş bozukluğu, terör, şiddet, kan davası, yoksulluk, yokluk, açlık, sefalet soluğu Mersin’de almıştır. Türkiye’nin her tarafından insanlar, çocuklarına ve kendilerine daha güzel bir yaşam beklentisi için Mersin’e gelmiştir. Böyle bir renk cümbüşü ve muazzam bir zenginlik. Ben bu kentin Büyükşehir Belediye Başkanıyım ve bu benim için büyük bir gururdur. Ama sizin için de daha büyük bir gurur çünkü sizin aynı dünya görüşünü paylaştığınız bir dava arkadaşınız, böylesi müstesna bir kentin Belediye Başkanı ve siz de onun yol arkadaşısınız. Bunun değerini, önemini bilmek lazım” dedi.

“Amacımız, Mersin’e hizmet etmek, gerisi teferruat”

Başkan Seçer; CHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret etti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER