Milli Eğitim Müdürü Hakkında Suç duyurusu

Eğitim-Bir-Sen Mersin 1Nolu Şube Başkanı Abdulla Çelik, Milli Eğitim İl Müdürü Adem Koca hakkında Mahkeme kararı ve Bakanlık kararnamelerine uymadığı gerekçesiyle dava açtı.

Milli Eğitim Müdürü Hakkında Suç duyurusu

Eğitim-Bir-Sen Mersin 1Nolu Şube Başkanı Abdulla Çelik ne yargı kararlarını ne de bakanlık kararnamelerini dikkate almayan Milli Eğitim Müdürü Adem Koca hakkında “İdari yargı kararlarını uygulamamak suretiyle görevi kötüye kullanmak” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Eğitim-Bir-Sen olarak Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada İl  Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı ve yapacağı tüm hukuk dışı kararları hem yargıya götüreceğini  hem de basınla paylaşacağını belirten Çelik hukuk herkes için vardır. Kimse idari yargı kararlarını keyfi bir uygulamayla uygulamamazlık yapamaz dedi.

Konya Bölge İdare Mahkemesinin 04/07/2019 tarihli, E: 2019/543, K:2019/800 sayılı kararı üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca'ya resmi yazı yazarak Serbülent Sevdi'nin görevden alınarak, mülga 6639 sayılı Kanunun 23. maddesi ile 375 sayılı KHK'ya eklenen ek 18. madde hükmüne göre, Araştırmacı kadrosuna atanmasını istedi.

Ancak 1 Ekim'de yazılan resmi yazıya rağmen, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Serbülent Sevdi'yi görevden almadı.

Sevdi, hala, Bölge İdare Mahkemesi kararına ve Bakanlık talimatına rağmen, il milli eğitim müdür yardımcısı olarak görev yapmaya devam etmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER