Cinayet anı güvenlik kamerasında

Adana'da kan donduran olay...

Cinayet anı güvenlik kamerasında

Adana'da çeşitli mobilya mağazalarının ana bayiliğini yapan Günep Grup'ta satış sonrası teknik servis müdürü olarak çalışan Kudret Yavuz'u (41), işyerindeki odasında 500 lira borç vermediği için öldürdüğü iddia edilen Metin Sevgili'nin (37) güvenlik kamera görüntülerinden arkadaşını 5 saniye içinde öldürüp, kendini kovalayan güvenlikçilere de ateş açtığı ortaya çıktı.

 GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINIZ!

D-400 karayolu üzerindeki fabrikada 13 Ocak tarihinde şirket müdürü Kudret Yavuz'u koltuğuna oturur oturmaz öldürdükten sonra kaçan ve aynı gün polise teslim olup tutuklanan katil zanlısı Metin Saygılı'nın Adana 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Öldürdüğü Kudret Yavuz'un eniştesinin aile dostu olduğunu ifade eden ve hakkında müebbet hapis ile 3 güvenlik görevlisini öldürmeye teşebbüsten 45 yıl hapsi istenen Saygılı, "Ehliyetsiz araç kullanmaktan 600 lira ceza aldım. Peşin ödersem 450 lira ödeyeceğim söylendi. 500 lira borç para için yanına gittim. Para isteyince küfür edip, parayla uyuşturucu alacağına git çocuklarına bak deyince ayağına ateş ettim. Odasından çıkarken yine küfür etti, arkamı dönüp silahı doğrulttuğumda yapma dedi. Bir el daha ateş ettim. Kaçmak için beni engellemek isteyen görevlilere de ateş ettim" dedi.

'ÖLMEDİYSE HASTANEDE TARAYACAĞIM'
Öldürülen Kudret Yavuz'un eşi Özlem Yavuz (37), sanıktan şikayetçi oldu. Olaydan sonra sanığın kardeşi Esengül'ün kendisini aradığını belirten Yavuz, "Eşimin ölüp ölmediğini kardeşine sormuş. Ölmediyse gelip hastanede tarayıp öldüreceğim demiş. Eşimi planlı şekilde öldürmüştür" diyerek sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.  Öldürülen Yavuz'un eşinin avukatları Av.Kemal Derin ve Av.Yasemin Dore Şeker, katil zanlısı Sevgili'nin cinayeti planlı şekilde işlediğini, cinayet anını saniye saniye görüntüleyen işyeri güvenlik kamera görüntüsünün mahkemece incelenmesini istedi. Duruşma güvenlik kamera görüntüsünün bilirkişi tarafından çözümünün yapılıp, fotoğraflanması için ertelenirken görüntülerde katil zanlısı Sevgili'nin cinayeti saniyeler içinde işlediği görüldü.

5 SANİYEDE ÖLDÜRDÜ
Katil zanlısının Kudret Yavuz'un odasına girip zendisiyle öpüştüğü görüntülerin ardından cinayet anı da saniye saniye görüntülendi. Yavuz'un makam koltuğuna oturmasının ardından katil zanlısı da koltuk değiştirip Yavuz'un karşısına geçti ve 5 saniyede ayağa kalkıp ateş etti. Görüntüler, güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE DE ATEŞ ETTİ
Karnından vurulan Yavuz, yere yığılırken katil zanlısının soğukkanlı şekilde elinde silahla dışarı çıkıp kaçması, kendisini yakalamak isteyen güvenlik görevlileri ve işyeri çalışanlarına da ateş etmesi kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30