Can kaybı 17'ye yükseldi

Batı Karadeniz'de sel: Can kaybı 17'ye yükseldi

Can kaybı 17'ye yükseldi

Can kaybı 17'ye yükseldi

Batı Karadeniz'de sel: Can kaybı 17'ye yükseldi

Batı Karadeniz'de şiddetli yağış sele neden oldu. Kastamonu'da 15, Sinop'ta ise 2 kişi hayatını kaybetti. Bartın'da kayıp bir kişiyi arama çalışmaları ise sürüyor. Mahsur kalan vatandaşlar bot ve helikopterle kurtarılıyor. Yarın ve cumartesi günü bölgede yine yağış beklendiğini söyleyen Bakan Pakdemirli, "Risk devam ediyor" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sel felaketi ile ilgili açıklama yaptı; Kastamonu, Sinop ve Bartın’da gerçekleşen sel felaketlerinde hayatını kaybeden 17 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyorum.

Selin etkili olduğu bölgelerde tüm kurum ve kuruluşlarımızla yoğun bir çalışma yürütmekteyiz.

Üç ilimizdeki sel felaketine;

4644 personel

610 araç

437 iş makinası

66 ambulans

19 helikopter

3 Mobil Koordinasyon TIR'ı

24 bot, 18 motopomp ve daha birçok farklı ekipman ve imkan ile müdahale etmekteyiz.

Sel bölgelerinde mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarmak, kısmen ya da tamamen kapanan ulaşım akslarını tekrar işler hale getirmek ve selin sebep olduğu tahribatla birlikte oluşan mağduriyetlerin tamamını gidermek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Son günlerde yaşadığımız afetler sebebiyle, 14 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız AK Parti’mizin 20. kuruluş yıl dönümü etkinliklerini de erteleme kararı aldık.

Milletimizin birlik ve beraberliğiyle bu zor günleri inşallah en kısa sürede aşacağız.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2021, 04:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30