MEÜ 2022 Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde İlk 3’te

YÖK tarafından düzenlenen “2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri” sahiplerini buldu. MEÜ Üniversitesi, 114 Üniversiteden toplam 1074 başvurunun yapıldığı Engelsiz Üniversite Ödüllerinde 21 bayrak ile üçüncü sırada yer aldı.

MEÜ 2022 Engelsiz Üniversiteler Ödüllerinde İlk 3’te

Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödüllerini kazanan üniversiteler 30 Haziran 2022 Perşembe günü YÖK’te düzenlenen törenle YÖK Başkanı Prof. Dr, Erol Özvar tarafından açıklandı.

Prof. Dr. Özvar, Engelsiz Üniversite Bayrakları kategorisinde Mersin Üniversitesinin 21 bayrak ile üçüncü olduğunu duyurdu. Engelsiz Üniversite Ödülü, MEÜ adına Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’ya YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar tarafından verildi.

Engelsiz Üniversite Ödülleri için başvuru yapan tüm üniversiteleri duyarlılıkları ve gayretlerinden dolayı tebrik eden Prof. Dr. Özvar, “Engelsiz üniversite bayraklarının ve nişanlarının alınmasına katkı sağlayan üniversitelerimizdeki görevli tüm akademik ve idari personele teşekkür ediyorum. Verilecek tüm ödüllerin nice güzel diğer çalışmaları, iş birliklerini teşvik etmesini canı gönülden diliyorum.” dedi.

MEÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; Üniversitemizde engelli öğrencilerimiz açısından hem eğitim süreçleri hem de mekânsal anlamda erişilebilirliğe büyük önem verildiğini ve özellikle son yıllarda buna yönelik proje ve yatırımların hız kazandığını vurguladı.
Üniversitemizin tüm birimlerinin bu konudaki hassasiyetinin üst seviyede olduğunu ifade eden Prof. Dr. Çamsarı, “YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Erol Özvar’ın da belirttiği gibi engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla canla başla çalışmayı sürdürüyoruz. Engelli öğrencilerimizin özel gereksinimlerini karşılamak için tüm imkanımızı seferber ediyoruz. Aldığımız anlamlı ödül, bu çabalarımızın karşılığı oldu ve hepimizi gururlandırdı. Bizlere bu ödülü layık gördükleri için YÖK Başkanımıza ve seçici kurul üyelerine, bu süreçte emeği geçen başta Engelsiz Yaşam Birimimiz olmak üzere Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrencilerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

AjandaHaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER