Nesli Tükenmekte Olan Vaşaklar Mersin’de Görüntülendi

Mersin’de nesli tükenmekte olan bir vaşak (Lynx lynx) ve iki yavrusu fotokapanlarla görüntülendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğü, bölgenin vaşak üreme alanı olduğunun kanıtlandığını...

Nesli Tükenmekte Olan Vaşaklar Mersin’de Görüntülendi
Mersin’de nesli tükenmekte olan bir vaşak (Lynx lynx) ve iki yavrusu fotokapanlarla görüntülendi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğü, bölgenin vaşak üreme alanı olduğunun kanıtlandığını açıkladı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Yaban Hayatının İzlenmesi ve Tür Tespiti Projesi” (YHGS) kapsamında Cehennemdere Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisinde kurulu olarak kayıt yapan fotokapanlarla, nesli tükenmekte olan vaşaklar birçok bölgede kayıt altına alındı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Mersin Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Cehennemdere YHGS’de hedef tür yaban keçisinin yanı sıra, oklu kirpi, sansar, porsuk, sincap, yaban tavşanı, yaban domuzu gibi birçok yaban hayvanı görüntülendi. Cocakdere mevkisinde alanın hedef türü yaban keçisinin yanı sıra vaşak yavrularının görüntülenmesi alanın vaşaklar için üreme bölgesi olduğunun kanıtıdır” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER