Virüsün Mezitli’ye girmesini engelledi

Mezitli'de korona virüsüne karşı mücadelenin başladığı 11 Mart 2020 tarihinden bu yana geçen sürede 40 bin 500 araç, işyeri ve apartmanda girişleri dezenfektan çalışması ve ilaçlama yapıldı. Virüsün Mezitli’ye girmesini engelledi

Virüsün Mezitli’ye girmesini engelledi

Mezitli Belediyesi, Dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce kişinin ölümüne, milyonlarca kişinin ağır şekilde hastalanmasına yol açan krona virüsüne karşı başarılı bir sınav verdi.

Belediye bünyesinde oluşturulan tüm maske ve gıda taleplerinin karşılandığı virüs sürecinde, Mezitlililer muhteşem bir dayanışma örneği gösterdi.
11 Mart 2020 tarihinden bu yana geçen sürede 40 bin 500 araç, işyeri ve apartmanda girişleri dezenfektan çalışması ve ilaçlama yapıldı.Bunun yanında 24 saat aralıksız yolları, parkları ve vatandaşların toplu olarak bulunduğu merkezlerde çalışma yapan ekipler, virüsün Mezitli’ye girmesini engelledi.

 

Her zaman büyük bir aile olduğunu göstermeyi başaran Mezitlililer, yardım kolisi ve maske temininde de Dünyaya örnek oldu. Vatandaşlardan kriz merkezine bildirilen taleplere hemen yanıt veren Mezitli Belediyesi ekipleri, 6 bin adet gıda kolisi dağıtımı yaptı. İşçisinden iş adamına, sivil toplum örgütünden kamu görevlisine kadar yüzlerce vatandaş elinden geldiği gücünün yettiğince birbirine destek oldu. Mezitlililerin bu yardımlaşması yardım kolisi dağıtımında belediye bütçesinden tek bir kuruşun çıkmasının önüne geçti.

Mezitli ailesinin yardımlaşma ve dayanışma ruhu maske ve dezenfektan dağıtımında da kendisini gösterdi. 11 Marttan bu yana 98 bin maske ve dezenfektan dağıtan Mezitli Belediyesi, hiçbir vatandaşını korona virüsüne karşı savunmasız bırakmadı. Vatandaşların evlerinde diktikleri maskeler, belediye ekiplerinin aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bir hayırsever vatandaşın bağışladı maske üretim makinası sayesinde Mezitli Belediyesi bünyesinde her gün binlerce maske üretimi yapıldı. Üretilen maskeleri Mezitli’de bulunan bir özel hastanede dezenfekte ederek sağlıklı hale getirdi.

Zorlu dönemde ihtiyaç sahiplerinin gıda kolisi, maske ve dezenfektan taleplerini karşılayan Mezitli Belediyesi vatandaşları özel günlerinde de yalnız bırakmadı. Kriz merkezine yapılan başvurular kapsamında 25 vatandaştan gelen evlilik ve doğum günü kutlama taleplerine olumlu cevap verilerek pasta kesilmesi sağlandı.

Virüsün Mezitli’ye girmesini engelledi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER