Kötü Yönetimin Hesabını Sandıkta Soracak"

Ak Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Hidayet Şeker, halkın belediyecilikteki kötü yönetimin hesabını sandıkta soracağını belirtti.

Kötü Yönetimin Hesabını Sandıkta Soracak
 Ak Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Hidayet Şeker, halkın belediyecilikteki kötü yönetimin hesabını sandıkta soracağını belirtti.Şeker, yönetim kurulu üyeleri ve Ak Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanı İbrahim Gül ile birlikte Suphi Öner Öğretmenevinde düzenlediği basın toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan'ı eleştirdi.

Mersin'in belediyecilikte kötü yönetildiğini iddia edenŞeker halkın hizmetleri alma konusundaki sıkıntılarını duymamazlıktan gelemeyeceklerini söyledi.

"Bir şehir düşünün ki yıllardır aynı şahıs ve ekip tarafından idare edilsin ancak hizmetlerin kalitesi artacağına düşsün" diyen Şeker, "Bu belediyecilik hizmetlerini Mersin'e reva gören CHP'li bütün etkili ve yetkililer sorumluluk altındadır. Halkımız da bu kötü belediyecilik hizmetlerinin hesabını vakti geldiğinde yerel seçimlerde sandıkta verecektir" diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanının merkezi hükümetin yatırımlarıkarşısında mecburiyetten ve zoraki olarak şehir makyajı babında bir kaç yol ve kaldırım hizmetleri yaptığını iddia eden Şeker, Halk Ekmek Fabrikasının ne zaman hizmete açılacağını sordu.

Seçime yakın bir zamanda hizmete sokulan ekmek fabrikasındaki makinalara yazık edilerek kamu israfı yapıldığını anlatan Şeker, "Verimsiz bir şekilde bekleyen bu tesis ve makinalar kamu yararına ne zaman kullanılacak bize cevabını versinler" dedi.

Başkan Macit Özcan'ın Büyükşehir sınırları içerisine dahil köylerin sorunları için fizibilite çalışması yaptırdığını dile getirdiğini hatırlatan Şeker şöyle devam etti: "Başkan, iktidarımızın gerek Mersin gerek tüm ülke genelinde su ve asfalt yolu olmayan köy bırakmadığını tam bilmiyor galiba. Başkan Mersin il merkezindeki bozuk yolların tamiratlarına başlayıp bitirebilirse, fırsat kalır ise ancak köy yollarının bakımınıyapabilir."Mersin'deki mezarlığın insanların ihtiyacına cevap veremez hale geldiğini anlatan Şeker, "CHP'li Büyükşehir Belediyesi sayesinde kentte yaşamak sorun haline gelmişti şimdi maalesef ölmek de sorun haline gelmiştir. Uzun zamandır insanlar şehir mezarlığının dolması nedeniyle cenazelerini ya köylerine veya doğdukları şehirlere götürmeyi tercih ediyorlar" diye konuştu.

Mersinlinin yıllardır makyaj hizmetlerle aldatılıp yanıltıldığını savunan Şeker, ili en az 10 yıl geri götürenlerin hesabınıvermesini istedi. Ak Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanı İbrahim Gül ise hükümet tarafından gönderilen kaynaklarla 36 milyon 342 bin 182 TL'nin yatırıma harcandığını kaydetti. Gül yapılan yatırımları slayt gösterisi ile gazetecilere anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER