KADIN VE ÇOCUK REFAHI İÇİN İŞBİRLİĞİ

Mersin Barosu ile Akdeniz Belediyesi, çocuk ve kadın hakları sorunlarının çözümüne ilişkin ortak yürütecekleri çalışmaları için hazırlık toplantısı yaptı.

KADIN VE ÇOCUK REFAHI İÇİN İŞBİRLİĞİ

MERSİN BAROSU İLE AKDENİZ BELEDİYESİ, KADIN VE ÇOCUK REFAHI İÇİN İŞBİRLİĞİNE HAZIRLANIYOR

Mersin Barosu ile Akdeniz Belediyesi, çocuk ve kadın hakları sorunlarının çözümüne ilişkin ortak yürütecekleri çalışmaları içeren işbirliği protokolü için hazırlık toplantısı yaptı.

Akdeniz Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ali Turna, Akdeniz Belediyesi Uzman Psikolog Gülnihal Bilim ve Sosyolog Nadide İçen, Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Arzu Günay, merkez üyesi Av. Gamze Zorbaoğlu Gazi, Av. Funda Üvek ve Av. Şenol Yücesoy’un katılımıyla Mersin Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda; ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan kadına şiddet, kadın cinayetleri, çocuk istismarı ve çocuk işçiliğinin önüne geçilebilmesi için işbirliği içerisinde yapılacak olan çalışmaların amaç ve kapsamı belirlendi.

Mersin Barosu ile Akdeniz Belediyesi arasında imzalanacak olan kadın ve çocuk sorunlarına ilişkin işbirliği protokolü ile ilgili teklif, Akdeniz Belediyesi meclis gündemine sunulacak. Karar meclisten geçtiği takdirde, kadın ve çocuk hakları bilincinin yaygınlaşması için iki kurumun işbirliğinde kent genelinde eğitim çalışmaları yapılacak. İşbirliği protokolü ile Mersin genelindeki kadınlar için daha güvenilir yaşam standartlarının oluşturulması, çocukların beden ve ruh sağlıklarının korunması sağlanarak sosyal, fiziksel ve psikolojik gelişimlerinin desteklenmesi, çocuk ve kadın sorunlarının çözümü için yeni adımlar atılması hedefleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner30