Büyükşehir'den Hizmet Atağı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Silifke ilçesindeki belediye personelleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Kocamaz, göreve geldikleri günden itibaren Mersin için gece gündüz çalıştıklarını belirterek “Mersin tarihinde görmediği hizmetleri son 3 yılda aldı” dedi.

Büyükşehir'den Hizmet Atağı
Kahvaltıda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP Silifke İlçe Başkanı Osman Oğuz ve çok sayıda çalışan katıldı. Kahvaltıda konuşan Kocamaz, göreve geldikleri günden itibaren vatandaşa hizmet götürebilmek adına durmadan çalıştıklarının vurgusunu yaparak, “30 Mart 2014’ten bu yana sırtımıza yüklenen bu yükün altından kalkabilmek için koşuyoruz, koşturuyoruz. Bu ayın sonunda üçüncü yılımız doluyor. Mersin’de ilk defa uygulanan Büyükşehir Yasası ile Mersin’in tümüne hizmet etme gururunu yaşıyoruz. Sizlerin de duaları ile Mersin halkına hizmet etme şansını yakaladık. Bugün geldiğimiz noktada Mersin tarihinde görmediği hizmetleri bu 3 yılda aldı. Hedefimiz birçok hizmetleri almakta geç kalmış vatandaşımıza hizmetleri alma şansı vermek” diye konuştu.

Mersin’e devlet tarafından yeterli yatırım olmadığını ve son zamanlarda havaalanı çalışmaları ile Mersin’in de devlet hizmetlerini görmeye başlamasına değinen Kocamaz, “Özellikle kırsala hizmetlerin yeni yeni gitmeye başlaması ve Büyükşehir Yasası ile vatandaşların hizmetlerle buluşabilmesi bizler ve vatandaşlar açısından da çok önemli. Alan bu kadar geniş olunca bölgede yaşanan afetler bizlerin işini daha da zorlaştırdı. Ekstradan bu tür olaylarla karşılaşmamız, bazı hizmetleri geriye bırakıp acil çözülmesi gereken hizmetlere yoğunlaştık ve kaynakların büyük kısmı da bu ekstra hizmetlere gitmiş oldu. Ama iyi niyetle yola çıkılırsa ve hizmet konusunda samimi davranılırsa Allah yolumuzu da açıyor” şeklinde konuştu.

Son dönemlerde Mersin’de yaşanan olumsuzluklara afetlerin eklendiğini kaydeden Kocamaz, “Bereketli topraklar üzerinde yaşıyoruz, hizmetlerimiz de bereketli oluyor. Son dönemde yaşanan önce Yeşilovacık’tan Antalya’ya ya kadar yaşana rüzgar felaketi, kar felaketi ve sel felaketi derken 2016 yılında yaşanan olumsuzluklara yeni olumsuzluklar ekledi” ifadelerini kullandı.“15 Temmuz’da ülke olarak ipten döndük”

15 Temmuz darbe girişiminin ülkede geçmişten bu güne yaşanan hataların bir neticesi olduğuna vurgu yapan Kocamaz, "15 Temmuz ülkemizde gerçekten ipten döndüğümüzün resmidir. Bu ülkede geçmişten bu yana yaşanan hatalar neticesinde devleti ele geçirmek için büyümüş bir örgütün başlangıçta Allah, din iman diyerek milletin gönlüne girmesi ama Türk milliyetçilerinin endişelerini dile getirdiği halde birçok hakaret yemesi gerçekten üzüntü verici. Milletimiz basiretini gösterdi ve Sayın Genel Başkanımızın “Böyle bir darbe girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Biz devletimizin yanındayız” demesi başta ülkücüleri ve sonra da milletimi sokağa döktü. Herkese darbelerle iktidarın değişemeyeceğini gösterdi bu durum. Darbe girişimi Mersin’imizi de etkiliyor, ekonomik dar boğaz yaygınlaştı ve dövizdeki olağan üstü hareketlilik en fazla da belediyeleri vurdu. Dolar 2 lira iken kredi aldıysanız şu anda 4’e kadar çıkmıştı ve kredi borcunun iki katına çıkıyor. Ne kadar kaynakları en dikkatli şekilde kullanmaya çalışsak bile bu durum daha da sıkıntıya sokuyor bizi ve yatırımların azalmasına neden oluyor. Piyasa da hareketsizlikten dolayı vergi oranları da düşünce belediyelere de gelecek payın da düşmüş olmasına sebep oluyor. Geçen yıla göre 15 Temmuz sonrası genel bütçeden alınan pay 250 milyon daha aşağıya çekildi. Bize kaynaklarımız paylarımız düzenli bir şekilde gelmiş olsa bizim borçlanmaya ihtiyacımız olmaz ama maalesef 250 milyon kaynak elden uçmuş gitmiş ve 50 milyon kredi alabilmek için mecliste bir sürü mücadele ederken birileri de hizmetleri engellemek için zorluk yaratıyor” diye konuştu.

Ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana tavır koyduklarını vurgulayan Kocamaz, şunları kaydetti:

"İşimiz çok zor ve ne kadar zor olsa da bizler de zor günlerin adamıyız. Şanlı al bayrağımızın bu topraklar üzerinde dalgalanmasından yana tavrımızı her zaman koymuşuzdur ve bundan sonra da koymaya devam edeceğiz. Bizimle beraber verdiğiniz mücadeleler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Tek başına Burhanettin Kocamaz bir hiçtir ve ağaç dalıyla gürler, bir aileyiz ve tepeden tırnağa kadar bir bütünüz. Bir bütün şeklinde vatandaşlarımıza hizmet veriyoruz. Hiçbir ayrım yapmadan bütün ilçelere aynı oranda hizmet götürmeye çalışıyoruz. Biz hizmetleri üretirken hep birlikte ve teşkilatlarımızla birlikte üretiyoruz. Verilen hizmette herkesin payı var ve bu teker dönecekse hep birlikte bir uyum içerisinde varacaktır. Ben belediyecilikte 23 yılımı bitirdim. Nefse yönelik bu makamı hiçbir şekilde kullanmadım ve bundan sonra da kullanmaya hiç niyetim yok. Biz Allah rızası için hizmet yapıyoruz vatandaşlarımıza. Bu ülkenin birliği ve bütünlüğü için, huzuru için üzerimize ne düşüyorsa yaparız. Biz sizlerle birlikte bu millete ve halka hizmete devam edeceğiz. Allah bu yolda hepimizin yardımcısı olsun.” 
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner12