Beslenme Ve Diyeyetik Bölümü İlk Mezunlarını Verdi

Toros Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Yemin Töreni gerçekleşti.

Beslenme Ve Diyeyetik Bölümü İlk Mezunlarını Verdi

45 Evler Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene Rektör Prof. Dr. Ömer Arıöz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fügen Özcanarslan, akademisyenler aileler ve öğrenciler katıldı.

Mezun öğrencilerin geçit resmi ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törenin açılışında konuşan Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Betül Gülşen Atalay ‘’Sevgili öğrencilerim, sizler; dört yıllık zorlu bir eğitim sürecini tamamlayarak ‘’Diyetisyen’’ ünvanını almaya hak kazandınız. Bugün mezun olmanın kıvancını yaşıyorsunuz. Mezun olurken yaşadığınız bu heyecanı, meslek hayatınız boyunca taşımanızı ve bunu hiç kaybetmemenizi umuyorum. Sizler, Toros Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünün ilk mezunları ve bizim ilk göz ağrımızsınız. Sizi mezun etmek bizim için de büyük bir heyecan ve gurur. Sizlere verdiğimiz tıp ve beslenme bilimleri alanlarındaki teorik ve uygulamalı eğitimler ile sizi meslek yaşamına çok yönlü olarak hazırladık. Mesleğe dair sadece bir eğitim anlayışı değil bulunduğunuz ortama vizyon ve değer katabileceğiniz bir anlayışla sizleri yetiştirmeye gayret ettik. Artık meslektaşız. Çalışma yaşamınızda attığınız her adımda bunun bilincinde olmanızı ve mesleğinize her daim aynı saygınlıkla yaklaşmanızı önemli ve gerekli buluyorum. Meslek hayatınızda karşılaşacağınız zorluklar elbette ki olacaktır. Ancak her ne olursa olsun kendinizi geliştirmekten hiç vazgeçmemenizi, istikrarlı bir şekilde çalışmanın karşılığının başarı olduğunu, birlikteliğin ve ekip çalışmasının değerini bilmenizi, insani değerleri gözetmenizi, mesleki etik ilkelere sahip çıkmanızı, bireyleri ve toplumu geliştirmek için her daim çaba göstermenizi bekliyoruz. Yolunuz her zaman akıl ve bilim olsun’’ şeklinde konuştu.

Atalay’ın ardından söz alan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fügen Özcanarslan, “Bugün sizlerin meslek yaşantınıza başlamadan önceki aşamalardan olan yemin törenini gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş olmanın gurur içindeyim. Sizler dört yıllık eğitiminiz boyunca hem teorik hem de uygulamalı derslerinizde bölümünüzün her biri birbirinden değerli akademisyenlerinin katkıları ile zorlu bir süreci başarı ile tamamladınız.

Sağlıklı Beslenme bireylerin büyüme gelişme sağlıklarını sürdürmede ne kadar önemli ise hastalık ve diğer özel durumlara uygun belenmede çok önem arz etmektedir. Günümüz dünyasının birçok beslenme sorunu ve riskleri ile karşı karşıya olduğu bir süreçten geçtiğini biliyoruz. Bu süreçte siz ve sizler gibi alanında yetkin diyetisyenlere gün geçtikçe daha çok ihtiyaç duyulacaktır. Bu nedenle çok farklı alanlarda çalışma imkanı bulabileceğiniz gibi alanınızda akademik çalışmalarda da yer almak isteyebilirsiniz.

Siz değerli velilerimiz çocuklarınızı Toros Üniversitesi çatısı altında eğitimlerini görmeleri için bizlere emanet ettiniz. Her bir öğrencimiz bizler için çok değerli oldu. Başarılarında sizlerin katkılarınızın yeri doldurulamaz. Mezunlarımızı kutluyor ve meslek yaşantıları boyunca başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Son olaraka söz alan Beslenme ve Diyetisyen Bölüm birincisi Beneyba Abay ’’Dört yıl önce büyük bir heyecan ve hayallerle çıktığımız bu yolu sonlandırıyoruz. Belirsizlik ve bilinmezlikle çıktığımız bu yolda bize bilgileri, tecrübeleri, insanlıkları ve duruşlarıyla örnek olarak birçok şey öğreten, bizi daima destekleyen değerli hocalarıma tüm minnettarlığımla teşekkürü borç biliyorum. Bununla birlikte annem başta olmak üzere tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Umarım hepimiz hayallerimizin gerçek olduğu gönlümüzce yaşadığımız bir hayata sahip oluruz’’ dedi.

Açılış konuşmalarının ardından mezunlara temsili diplomaları takdim edildi. Son olarak Dr. Öğr. Üyesi Eda Parlak tarafından mezunlara Yemin okutulası ile tören sona erdi.

Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER