Spor Yapan Çocuk Daha Sağlıklı Oluyor

Mersin’in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren İdeal Spor Kulübü’nde basketbol eğitimi alan 50 çocuk sporcu, iki grup halinde Medical Park Hastanesi’nde ücretsiz olarak genel sağlık taramasından geçirildi.Op. Dr. Cemal Parlakgümüş, sağlık...

Spor Yapan Çocuk Daha Sağlıklı Oluyor
Mersin’in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren İdeal Spor Kulübü’nde basketbol eğitimi alan 50 çocuk sporcu, iki grup halinde Medical Park Hastanesi’nde ücretsiz olarak genel sağlık taramasından geçirildi.
Op. Dr. Cemal Parlakgümüş, sağlık taramasında sporcu çocukların boy-kilo gelişimi değerlendirip, genel kontrollerini yaptı. Çocuklarda gördüğü sağlık sorunları için gerekli müdahaleyi yapan Op. Dr. Parlakgümüş, “Spor, çocuk gelişiminde çok önemli. Öncelikle, çağımızın en önemli sorunlarından olan obeziteden korunuyorlar. Ayrıca spor yapma alışkanlığı ediniyorlar. Spor, çocukların zeka gelişimi ve okul başarısı için de çok faydalı. Muayene ettiğimiz çocuklarda bütün bu olumlu sonuçları gözlemledik” dedi.
İdeal Spor Kulübü Basketbol Antrenörü Tolga Yanç ise çocukları gruplar halinde ve düzenli olarak Medical Park Tarsus Hastanesi’ne getirdiklerini, kulübe sağlanan ücretsiz muayene imkanıyla kontrollerini yaptırdıklarını söyledi. Yanç, 2011’de kurulan ve 800’ü lisanslı yaklaşık bin sporcusu bulunan kulüpte basketbol, voleybol, jimnastik, atletizm, badminton, engelli atletizm ve engelli jimnastik eğitimleri verdiklerini belirtti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER