Tek Odalı Evde Yaşayan Yaşlı Kadına Bakan Sahip Çıktı

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinde elektriği olmayan tek odalı bir evde yaşayan 81 yaşındaki Ayşe Durdu Küçük’e, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan sahip çıktı.

Tek Odalı Evde Yaşayan Yaşlı Kadına Bakan Sahip Çıktı
Yıllarca çinkodan yapılmış bir barakada yaşayan, daha sonra komşularının ve akrabalarının yardımıyla yaptırdığı elektriği ve sıvası olmayan bir odalı evde oğlu ile birlikte yaşam mücadelesi veren 81 yaşındaki Ayşe Durdu Küçük'e, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan sahip çıktı. Bronşit hastalığı bulunan ve hiç evlenmeyen 46 yaşındaki oğlu Abdurrahim Küçük ile birlikte yaşayan Ayşe Durdu Küçük, “Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan’a yardımları için teşekkür ediyoruz. Yetkililer evimizi ziyarete gelerek bir eksiğimizin olup olmadığını sordular. Doktorlar geldi. Allah devletimize zeval vermesin. Bakanımız Zafer Çağlayan bizzat bizi arayarak evimizin boyatılması, elektriğimizin bağlanması ve gıda yardımı konusunda yardımcı oldu” dedi.

Bacaklarındaki romatizma ve kemik erimesi hastalığı nedeniyle ayakta durmakta zorlandığını ifade eden Küçük, ilerleyen yaşına rağmen yaşam mücadelesinden hiç kopmadığını belirtti.

Yaşlı kadının oğlu Abdurrahim Küçük ise, bronşit hastalığı nedeniyle ağır işlerde çalışamadığını ve haftada iki gün bir balıkçı ile birlikte balığa gittiğini ve sattıkları o balıklar ve annesinin aldığı dul maaşı ile geçinmeye çalıştıklarını söyledi. Küçük ise, “Bakanımız Zafer Çağlayan’a bizlere verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Devletimizin sıcak elini yuvamızda hissettik” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER