MERSİN EMNİYETİ 1 AYDA 299 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRDİ

MERSİN EMNİYETİ 1 AYDA 299 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRDİ OPERASYONLARDA 10 KİŞİ TUTUKLANIRKEN, 1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

MERSİN EMNİYETİ 1 AYDA 299 KİLO UYUŞTURUCU ELE GEÇİRDİ

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor. Mersin polisinin son 1 ayda yaptığı operasyonlarda 149 kilo kokain, 75 kilo eroin ve 75 kilo 700 gram esrar maddesi ele geçirilirken, olaylarla ilgili 10 kişi tutuklandı, 1 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında art arda düzen
lediği operasyonlarla son bir ayda başarılı bir tablo çizdi. 3 Nisan, 10 Nisan ve 2 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen 5 ayrı operasyonda toplam 299 kilo kokain, eroin ve esrar maddesi ele geçirilirken, ele geçirilen eroinin piyasa değerinin yaklaşık 1 milyon euro, kokainin de 9 milyon dolar civarında olduğu öğrenildi.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, 3 Nisan'da Güney Amerika'dan Mersin Limanı'na gemi ile getirilen konteynırlarda her biri 1 kilogram olan siyah poşetlere sarılı, preslenmiş halde toplam 91 paket kokain ele geçirdi. Arap ülkelerine gönderilmek üzere Mersin'e getirilen 40 kilo kokain ile ilgili gözaltına alınan 2 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Ekipler, 10 Nisan'da Halkkent Mahallesi'ndeki bir eve düzenledikleri operasyonda ise çuvallar içinde 75 kilo 285 gram eroin ele geçirdi. Hakkari'den lüks araçlarla Mersin'e getirilen uyuşturucunun Mersin üzerinden Avrupa ülkelerine gönderilmesinin planlandığı kaydedildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 3 kişi, mahkemece tutuklandı.
Ekiplerin 11 Nisan'da düzenledikleri iki ayrı operasyonda ise toplam 109 kilo kokain ele geçirildi. İlk operasyonda ekipler, Kolombiya'dan Mersin Limanı'na gelen muz yüklü konteynırda yaptıkları aramada 98 kilo kokain ele geçirdi. Akşam saatlerinde bir otomobilde yapılan aramada da 10 kilo 890 gram kokain ile 7,65 milimetre çapında bir tabanca elde edildi. İki olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
KOM ekipleri, bugünkü operasyonda da tuğla yüklü bir kamyonda tuğlaların arasına saklanmış 9 poşet halinde 75 kilo 700 gram esrar maddesi ele geçirdi. Olayla ilgili kamyon sürücüsü gözaltına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER