Gültak Çocukların Bayramını Kutladı.

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutladı.

Gültak Çocukların Bayramını Kutladı.

Başkan Gültak; Gazi Mustafa Kemal’in, dünya çocuklarına armağan ettiği ilk ve tek bayram olan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” ile TBMM’nin açılışının 100’üncü yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Gültak; vatandaşları, 23 Nisan akşamı pencere ve balkonlardan İstiklal Marşı’nı okumaya çağırdı.

Mesajında; TBMM’nin açılışının 100’üncü yılının, “Türkiye Cumhuriyeti” açısından tarihsel bir dönüm noktası olduğunu belirten Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, “Türkiye Büyük Millet Meclisimiz; 23 Nisan 1920 tarihinde açılarak, milli egemenliğimiz tüm dünyaya ilan edilmiş, aziz milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuş ve yükselmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de belirttiği üzere 23 Nisan; Türkiye Milli Tarihi’nin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. İleriyi gören Atatürk; bu günü, en değerli varlığımız ve geleceğimiz olan çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiş; onlara olan sevgisini, inanç güvenini göstermiştir” ifadelerini kullandı.

İstiklal Marşı’nı; evlerimiz ve balkonlarımızdan hep birlikte okuyalım!

Başkan Gültak; Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle, 23 Nisan’da kutlama programları tertip edilemediğini de belirterek; TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yaptığı çağrıyı hatırlattı; tüm vatandaşları, 23 Nisan akşamı saat 21.00'de evlerinden İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Başkan Gültak; mesajını şu cümlelerle sonlandırdı; “Saygıdeğer halkımıza çağrımızdır; Gelin hep birlikte; 23 Nisan akşamı saat 21.00'de tüm Türkiye olarak; evlerimizden, balkon ve pencerelerimizden İstiklal Marşı'nı hep birlikte ve büyük bir kıvançla okuyalım. 23 Nisan coşkusunu ve Meclisimizin açılışını hep birlikte kutlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, birlik ve beraberliğimiz için canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Meclisimizin 100’üncü yaşını en içten duygularımla kutluyorum. Büyük coşku, mutluluk ve sağlıkla kutlayacağımız nice 23 Nisan’larda hep birlikte olmayı diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner30