Vural; "Ligde İddiasız Takım Yok!"

PTT 1. Ligi'nde mücadele eden Mersin İdmanyurdu'nun başına getirilen teknik direktör Yılmaz Vural, sözleşme imzalamasının ardından ilk antrenmanına çıktı.

Vural;
Macit Özcan Spor Tesisleri'nde Güney'in derbisi olarak adlandırılan Adana Demirspor maçının hazırlıkları sürdüren Mersin İdmanyurdulu futbolcular yeni hocalarıyla ilk kez antrenmana çıktılar. 


Antrenmana bir grup taraftarda geldi ancak oyuncuların antrenmana geç çıkmasına sloganlar atarak tepki gösterdiler. Antrenmanın yaklaşık 3 saat geç başlamasına tepki gösteren taraftarlar, oyuncuların sahaya çıkmasını beklemeden tesisleri terk etti. Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yılmaz Vural, her hangi bir sıkıntının olmadığını söyledi. Takıma yeni geldiği için toplantıların uzun sürdüğünü belirten Vural, idmana bu yüzden geç çıktıklarını kaydetti. Aslında çok iyi bir potansiyele sahip bir takım. Ligde düşmeye ve çıkmaya aday rakiplerin sayısı hemen hemen aynı. Yani ligde iddiasız takım yok. Her oynayacağınız maçı ciddiye almazsanız iyi oynamazsanız kazanmak zor olur. Bütün bunların bilinciyle bu takım oynayacağı 10 maçını da kazanmak için oynayacaktır. Hatta ben oyuncularımla ve yönetimle konuştum ve biz beraberliğe de prim vermeyeceğiz. Oyuncularımızı kazanmaya ikna etmeye yönelik bir sistemle çalışmayı düşünüyoruz. Sağ olsun yönetim kurulumuzda biraz önceki toplantı da maddi desteklerini esirgemeyeceklerini ve yarın çocukların içeride kalan çok önemli bir miktar alacaklarını ödeyecek. Tabi ki bu oyuncuların bahanesiz bir ortamda bu mücadeleye devam etmesi gerekiyor" dedi.

Açıklamanın ardından Yılmaz Vural yönetimindeki takım, yaklaşık 2 saat süren bir idman yaptı.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER