PAMUKSPOR 2. LİGE VEDA ETTİ

Mersin'i bu yıl Voleybol Kadınlar 2. Ligi'nde temsil eden Pamukspor, çıktığı ilk senede ligde tutunamadı. 22 maçta 9 puan toplayabilen Mersin ekibi, 3. lige düştü. Geçtiğimiz sene 2. Lige çıkan ve çıktığı bu ligde kalıcı olmak isteyen Pamukspor, bu hedefini başaramadı. Ligde oynadığı 22 maçtan 3 galibiyet, 19 mağlubiyet alan Mersin ekibi, 9 puanla ligi 11. sırada tamamladı. Bu sonuçla birlikte Güney ekibi, 3. lige düştü.

PAMUKSPOR 2. LİGE VEDA ETTİ
 Durumlarıyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Mersin Pamukspor Antrenörü Murat Oğuz, lige iyi başladıklarını ifade ederek, "Lige galibiyetle başladık. Bu bizim için iyi olmuştu ancak ondan sonrası bizim için kötü oldu ve bir türlü randıman tutturamadık. Üst üste mağlubiyetler aldık ve bir türlü şansızlığımızı kıramadık. Tabi takımın genç olması, büyük bir çoğunluğunun alt yapıdan yetişen oyuncularımızın olması bizi zorladı. Çünkü genç oyuncular ilk defa böyle bir ligde oynadılar ve tecrübesizler. Zaten bu ligde ilk senemiz olmasının tecrübesizliğini yaşadık. Aslında bir kaç maç kazansaydık, şansızlığımızı kırsaydık yine bu ligde kalırdık diye düşünüyorum. Oyuncularımız ellerinden geleni yaptılar. Düşmüş de olsak hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Mersin'e voleybola biraz daha destek olunması gerektiğini belirten Oğuz, "Bizim amacımız bu ligde kalıcı olmaktı ama başaramadık. Tabi Mersinlilerin de bu işi sahiplenmesi lazım. Çünkü özellikle Akdeniz Oyunları kapsamında kentimize çok güzel salonlar yapıldı ve bunların değerlendirilmesi lazım. Ancak şu anda Mersin'in voleybolda ne 1. Ligde ne de 2. Ligde bir tek takımı bile yok. Bu biz oluruz yada başka bir takım olur ama Mersin'in en az bir takımının 1. Ligde olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü hem alt yapı olarak hemde şehir olarak buna hazırız. İnşallah önümüzdeki sene vereceğimiz mücadeleyle yeniden 2. Lige çıkarız" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER