Futbol patronunu seçti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören oldu.

Futbol patronunu seçti

89 yıllık Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 41. Başkanı Yıldırım Demirören oldu. Seçimlere tek aday olarak giren Yıldırım Demirören, 253 delegeden kullanılan 229 oyun 221'ini alarak yeni başkan seçildi.

TFF Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu Ankara Marriott Otel'de gerçekleştirildi. Genel kurul toplantısına, 300 delegeden 231 delegenin katılımıyla çoğunluk sağlanarak başlandı daha sonra bu sayı 253'e ulaştı. Genel kurulda divan kurulu başkanlığına Yalçın Karadeniz, başkan yardımcılığına Hasan Yener, üyeliklere ise Süleyman Hurma ve Sevda Karaali oy çokluğu ile seçildi. Daha sonra yeni başkan seçimlerinde kullanılan 229 oyun 221'ini alan Yıldırım Demirören, TFF'nin 41. başkanı oldu.

Yıldırım Demirören'in yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer alıyor:

"Servet Yardımcı, Arif Koşar, Talat Yılmaz, Fethi Heper, Mehmet Baykan, Cengiz Zülfikaroğlu, Ufuk Özerten, Hakan Kanik, Taylan Öner, Mustafa Beyazıt, Edip Eren, Faruk Öksüz, Selim Koray, Ertü Tekin."

Türkiye Futbol Federasyonu Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, 231 delegenin katılımıyla Ankara'da yapıldı.


Türkiye Futbol Federasyonu'nun Genel Kurulu'nda Yıldırım Demirören TFF Başkanlığı'na seçildi.
Başkanlık seçiminin ardından yönetim ve denetleme kurulu üyelikleri için seçim yapıldı. Seçimler sonucunda Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu:

Servet Yardımcı, Arif Koşar, Talat Yılmaz, Fethi Heper, Mehmet Baykan, Cengiz Zülfikaroğlu, Mehmet Ufuk Özerten, Hakan Kanık, Taylan Öner, Mustafa Beyazlı, Edip Eren, Faruk Öksüz, Selim Koray, Ergun Tekin

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:

Ali Rıza Koç, Mete Düren, Necdet Ali Ateş, Serhat Soysal, Atilla Bingöl, Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Emre Alkin, Zafer Tırpançeker, Cevat Ay, Mustafa Yolbulan, Ayhan Erdem, Mustafa Küçükmeral, Akın Şatıroğlu

Denetleme Kurulu:

Hamdi Topçu, İsmail Gerçek, Hakkı Koçak, Mehmet Ali Kaynar ve Birol Acar

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler:

Kazım Çalışkan, Mustafa Öcalan, Tayyip Yaşar, Rafet Kalkan ve Veysel Ekmen

Demirören'den teşekkür konuşması

Demirören, Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleştirilen genel kurul toplantısında sonuçların açıklanmasının ardından delegelere yönelik bir teşekkür konuşması yaptı.


Konuşmasına, genel kurula kadar TFF Başkanlığını vekaleten yürüten Hüsnü Güreli'ye teşekkür ederek başlayan Demirören, "Bana oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu gemide her beraberiz. Bu gemiyi de sizlerin desteğiyle düzlüğe çıkaracağız. Ne karar alırsak alalım sizlerle paylaşarak alacağız. Allah mahçup etmesin, bir yola çıktık. Zorluklar aşılmak için vardır. Biz de bu zorlukların üstesinden geleceğiz. Herkese teşekkür ederim. Hayırlı olsun" dedi.


Konuşmasının ardından TFF'nin 41. başkanı Yıldırım Demirören salonda tebrikleri kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER