Mezitli, Halk Masası sorunları çözüyor

Mezitli Belediyesi Halk Masası gelen mesajları ilgili birime aktarılıyor, sorunları çözüyor

Mezitli, Halk Masası sorunları çözüyor

Mezitli Belediyesi Halk Masası sorunları çözüyor

Fotoğraf : Mezitli Belediyesi Halk Masası

Mezitli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Mezitli Halk masası sorunların hızlı bir şekilde çözümünü sağlıyor. Daha önce Belediye Hizmet Binasının girişinde vatandaşlara hizmet veren ‘Mezitli Halk Masası’ //Www.mezitli.bel.tradresinden 7 gün 24 saat hizmet vermeye de başladı.

Fotoğraf : Mezitli Belediyesi Halk Masası

Herhangi bir sorunla karşılaşan vatandaşın belediyeye gelmeden telefon ya da bilgisayar aracılığı ile //Www.mezitli.bel.tr adresinden ‘Halk Masası’ bölümüne giriş yapması yeterli.

Açılan sayfada ‘Talep/Öneri - Şikayet’ butonunu tıklayarak kişisel bilgileri ile talep/öneri veya şikayetini girdikten sonra dilerse belge ya da fotoğraf da ekleyebiliyor. Gönderinin onaylanmasının ardından vatandaşın telefonuna, talebin yada şikayetin alındığına dair sms gönderilerek, takip numarası ile yaşanılan sıkıntıyla ilgili gelişmeleri takip edebileceği bilgisi aktarılıyor.

Gelen mesajlar incelenip ilgili birime aktarılıyor.

Belediye personeli tarafından alınan talep anında değerlendirilerek ilgili birime aktarılıyor ve çözümünün yapılması sağlanıyor. Talebin sonuca ulaştığı bilgisi de yine vatandaşlara sms yoluyla iletiliyor. Uygulamanın başka bir avantajı ise dileyen vatandaşlara canlı destek verebilmesi. Vatandaşlar, belediye personeli ile doğrudan görüşme yaparak sorununu aktarabiliyor.

En iyi çözüm en hızlı çözüm

Mezitli Belediyesi olarak öncelikli hedeflerinin vatandaşların yaşadıkları sıkıntıların en hızlı biçimde çözülmesi olduğuna vurgu yapan Başkan Neşet Tarhan, bu amaçla Mezitli Halk Masası uygulamasını geliştirdiklerini ve www.mezitli.bel.tr adresli belediye internet sitesini yenilediklerini belirtti.

Başkan Tarhan :

Başkan Tarhan, sorunların acil çözümü konusunda talep ve şikayetleri anında aktaracak bir ekip görevlendirdiklerinin altını çizdi. Vatandaşların hizmete ulaşma ve sorunların çözümü konusunda işlemlerin kolaylaştığına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Mezitli’de yaşayan vatandaşlarımız Belediye Hizmet Binamıza gelmeden, telefonla ya da bilgisayarla sorunlarını aktararak çözüme ulaşabiliyorlar. Bu yöntemle sıkıntı yaşanan alanlar daha hızlı tespit edilebiliyor. Bu durum belediyemiz açısından da sorunun büyümeden çözülmesi bakımından büyük avantaj sağlıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızı ‘Mezitli Halk Masası’ uygulamasını kullanmaya davet ediyorum” dedi.

VİDEO LİNKİ: https://we.tl/t-HZLmBc977y


 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 02:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER