Yerel seçimler esnafa yaradı

Mersin’de 30 Mart yerel seçimler nedeniyle esnaf olumlu yönden etkilendi. Kuşu Mato Sokağında ‘Salih Usta Tantuni Biftek Salonu’ işleten Şaban Eskin, yerel seçimlerin kendilerini olumlu yönde etkilediğini belirterek, bir hareketlilik yaşadıklarını söyledi.

Yerel seçimler esnafa yaradı
 30 Mart yerel seçim yarışının başlamasından bu yana Mersin’de çevre ve gürültü kirliliği gibi olumsuz şeyler yaşansa da esnaf açısından ise olumlu gelişmeler yaşandı. Pozcu Kuşumato sokağında ‘Salih Usta Tantuni Biftek Salonu’ işleten Şaban Eskin, yerel seçimler nedeniyle işlerinin olumlu yönden etkilediğine dikkat çekerek, seçim yarışının başlamasından bu yana bir hareketlilik yaşadıklarına işaret etti. Seçim nedeniyle çoğu zaman toplu yemek servisleri verdiklerini ve işyerlerine toplu şekilde partililerin geldiğini ifade eden Eskin, miting günlerinde iş yerinde yoğunluktan dolayı oturacak yer dahi kalmadığını anlattı.
Esnaf olarak yerel seçimlerden memnun kaldıklarını dile getiren Eskin,” Yaşanan yoğunluk nedeniyle personel sayımızı artırdık. Sadece seçim bürolarına yemek servisi için 3 eleman aldık. Ayrıca miting ve seçim bürosu açılışı gibi günler de eleman sayımızı artırdık. Çok seçimi yaşayan bir esnaf olarak şunu çok rahatlıkla ifade edebilirim ilk defa esnaf bu kadar seçimden olumlu etkilendi diyebilirim” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER