Mersin SMMMO’da İkinci Tokgöz Dönemi

Mersin Smmmo'nun 22. Olağan Genel Kurulu’nda, Mevcut Oda Başkanı Ömer Faruk Tokgöz’ün Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu, Yönetime 4 İsimle Girmeyi Başardı. Böylece Smmmo’da İkinci Tokgöz Dönemi De Başladı.

Mersin SMMMO’da İkinci Tokgöz Dönemi
Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) 22. Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut Oda Başkanı Ömer Faruk Tokgöz’ün Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu, yönetime 4 isimle girmeyi başardı. Böylece SMMMO’da ikinci Tokgöz dönemi de başladı.
Mersin SMMMO’nun 7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılan olağan genel kurulunda sonuç belli oldu. Genel kurulun ikinci gününde gidilen seçimde, mevcut Oda Başkanı Ömer Faruk Tokgöz’ün Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu, İbrahim Akel’in Toplumcu ve Katılımcı Mali Müşavirler Grubu, Mehmet Bolat’ın Meslekte Birlik Grubu, Abdülhalim Yiğit’in Mali Müşavirler Dayanışma Grubu ve Halit Altan’ın Emekçi Mali Müşavirler Grubu listeleri, seçimde oda yönetimini almak için yarıştı. SMMMO’nun bin 680 üyesinden bin 151’inin oy kullandığı seçim sonucunda, Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu’ndan 4, Toplumcu ve Katılımcı Mali Müşavirler Grubu’ndan 1, Meslekte Birlik Grubu’ndan 1 ve Mali Müşavirler Dayanışma Grubu’ndan da 1 isim yeni yönetime seçildi.
Bu sonuçlarla Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Grubu’ndan Ömer Faruk Tokgöz, Ersin Gökgün, Ali Günaştı ve Haşim Gazihız yeni yönetime girmeyi başardı. Üyelerin oylarıyla yönetime giren diğer isimler ise Toplumcu ve Katılımcı Mali Müşavirler Grubu lideri İbrahim Akel, Meslekte Birlik Grubu lideri Mehmet Bolat ve Mali Müşavirler Dayanışma Grubu lideri Abdülhalim Yiğit oldu. Halit Altan’ın Emekçi Mali Müşavirler Grubu ise yönetimde kendine yer bulamadı.
“TÜM ÜYELERİNİ KUCAKLAYAN BİR ANLAYIŞ İÇERİSİNDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Genel kurulun ardından İHA muhabirine açıklama yapan Oda Başkanı Tokgöz, 22. Olağan Genel Kurulu 8 Mayıs Pazar günü tamamladıklarını ve oda üyelerinin demokratik haklarını kullanarak odalarına sahip çıktıklarını söyledi. Tokgöz, “Kullanılan oylar neticesinde Çağdaş Demokratlar Grubu olarak 4 yönetim kurulu üyesi çıkarttık. Bunun sonucunda Oda Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaptıktan sonra görev dağılımı olacak ama tabi bizim grubumuz bu sınavdan başarıyla çıkmıştır” dedi.
SMMMO üelerine en güzel hizmeti vermeye devam edeceklerinin altını çizen Tokgöz, “‘Kazandım’ diye sevinen değil, tüm üyelerin sesi olmaya çalışan bir yönetim kurulu olmayı tüm üyelerimize taahhüt ediyorum. Yeni dönemde beraber genç, dinamik bir odayı yaratıp tüm üyelerin sesi olan ve yönetimsel açısından tüm üyelerini kucaklayan bir anlayış içerisinde hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER