Eyleme Katılan Öğrencilere Soruşturma

Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) 19 Aralık 2013 tarihinde yaşanan rektörlük işgali eylemine katılan 121 öğrenci hakkında soruşturma açıldığı ileri sürüldü.

Eyleme Katılan Öğrencilere Soruşturma

 Bir öğrencinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının ardından 19 Aralık 2013 tarihinde öğrenci yurduna ulaşımın sağlandığı yolun yapımı için Çiftlikköy Kampüsü'nde eylem düzenleyen bir grup öğrenci, taleplerinin karşılanması amacıyla rektörlük binasını işgal etmişti. MEÜ yönetiminin rektörlük işgali eylemine katıldığı öne sürülen 121 öğrenci hakkında soruşturma açtığı ileri sürüldü. Soruşturma açılan öğrencilerden 27'sinin ise, tedbir amaçlı okula girişlerinin yasaklandığı iddia edildi. 67 öğrenci hakkında da Mersin Emniyet Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Soruşturma açılan öğrencilerden 27'sinin okula alınmayarak ders kayıtlarının yapılmaması tepkilere neden oldu. Okula alınmayan öğrenciler, MEÜ Çiftlikköy Kampüsü önünde toplanarak tepkilerini dile getirdiler. MEÜ yönetiminin sözünde durmadığını iddia eden öğrenciler, eylemlerinin yarın da devam edeceğini belirterek dağıldılar.

MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Özdemir ise, 19 Aralık'taki olaylarla ilgili olarak üniversite bünyesinde bir komisyon oluşturulduğunu ve 67 öğrencinin incelemeye alındığını belirterek, bunlardan 27'sinin inceleme tamamlanıncaya kadar tedbir amaçlı okula girişlerinin yasaklandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2014, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER