Yangın İşçilerinin Eğitimine Başlandı

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nde orman yangınlarıyla mücadele hizmetlerinde çalışan yangın işçilerinin eğitimine başlandı.

Yangın İşçilerinin Eğitimine Başlandı
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle yaz aylarında ormanlarımızı tehdit eden yangınlara karşı mücadele eden işçilerin 2014 yılı eğitimleri, Bölge Müdürlüğü ile Mersin Halk Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa gerçekleştirilecek. Eğitimler, haberleşme ve gözetleme personeli, ilk müdahale aracı operatörleri, arazöz ve su tankeri operatörleri, pompa operatörleri, iş makinesi operatörleri, kara ekibi personeli olmak üzere 6 grup halinde verilecek. Grupların eğitimleri 2-3 günlük programlar halinde 30-40 kişilik etaplar olarak gerçekleştirilecek. 18 Şubat 2014 tarihinde başlayan yangın işçilerinin eğitimi 16 Nisan 2014’te sona erecek. Eğitimlerde her aracın uygulamalı kullanma ve bakımı, orman yangınlarında etkin kullanımı, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği, ilkyardım, her türlü emniyet tedbiri, işçi hakları ve sorumlulukları, haberleşme, gözetleme, organizasyon gibi konularda bilgiler veriler verilecek.

Bölge Müdür Yardımcısı Refik Ulusoy koordinatörlüğünde şube müdürleri, kurum hekimleri, İSG uzmanları, mühendisler ve usta öğreticilerden oluşan 22 kişi tarafından verilecek eğitimler sonunda orman yangınlarıyla mücadelede çalışan yaklaşık 700 personele Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından belgeleri verilecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2014, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER