Meski'den 2. Resim Yarışması

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ödüllü resim yarışması için başvurular başladı.

Meski'den 2. Resim Yarışması

MESKİ Genel Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında bu yıl 2 ncisi düzenlenen ödüllü resim yarışmasında öğrenciler ; “Su Kıtlığı ile Mücadele”, “Suyun Önemi”, “Su Kaynaklarının Sınırsız Olmadığı”, “Su ve Hijyen” konularında yapacakları resimlerle yarışacaklar.

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mersin ili dahilindeki İlköğretim okullarının 5, 6, 7 ve 8 inci sınıf öğrencileri ve Mersin dahilindeki Rehabilitasyon Okulları ve Merkezleri öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışması için son başvuru tarihinin 9 Mart 2012 olduğu bildirildi.

 Genel Müdür M.Kamil Ülgen; MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından “22 Mart Dünya Su Günü” nedeniyle düzenlenen resim yarışması ile, konunun öneminin İlköğretim Okullarındaki öğrencilere benimsetilmesinin ve genç nesillerin bilgi düzeyinin artırılmasının amaçlandığını vurguladı.

 Bu yıl 2. kez düzenledikleri resim yarışması için hazırlıklarını tamamladıklarını ve başvuruları almaya başladıklarını belirten Ülgen, “Su hayattır ve kendimiz için, insanlık için, dünya için bilinçli su kullanalım. Suyu tasarruflu kullanma bilinci kentimizi, ülkemizi ve dünyamızı daha yaşanılır kılmaktadır. Bu konuya dikkati çekmek, öğrencilerimizi konu üzerinde düşünmeye yöneltmek için düzenlediğimiz resim yarışmasında dereceye girecek öğrencilerimizi çeşitli hediyelerle ödüllendireceğiz.” diye ifade etti.

RESİM YARIŞMASI JÜRİ BAŞKANLIĞI'NI RESSAM AHMET YEŞİL YAPACAK

Ülgen, “ İlköğretim öğrencilerine, Çevre ve Su Tasarrufu Bilincinin Kazandırılması için düzenlediğimiz resim yarışmasında, yarışmaya katılan resimleri, dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil’in başkanlığında, Yrd.doç. Orçun Çadırcı, Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisinden asistan M. Aydın Avcı, MESKİ Gözlemcisi Nida Mert ve Ressam öğretmen Mehtap Soğuk’tan oluşan jüri üyeleri değerlendirecek. Birinciliği kazanan öğrencimizi 1 adet cumhuriyet altını, ikinciyi 1 adet yarım altın, üçüncüyü ise 1 adet çeyrek altın ile ödüllendireceğiz. İlköğretim okulları, Rehabilitasyon Okulları ve Merkezleri tarafından yarışma için gönderilen resimler 21-22 Mart 2012 tarihlerinde sergilenecek.” dedi.

 2 ncisini düzenledikleri 22 Mart Dünya Su Günü etkinliklerinde resim yarışması juri başkanlığını kabul eden Ressam Ahmet Yeşil'in, Mersin’i ulusal ve uluslararası alanda başarıyla temsil ettiğini kaydeden Ülgen' “Resim yarışmasında jüri başkanlığını kabul ederek bizleri onurlandırmıştır.” dedi.

Resim yarışmasına İlköğretim okullarının 5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri ve Mersin İli dahilindeki Rehabilitasyon Okulları ve Merkezlerinin katılabileceğini bir kez daha ifade eden M.Kamil Ülgen, katılımcıların resimlerinin 9 Mart 2012 tarihine kadar MESKİ Genel Müdürlüğü'nün Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne teslim etmelerini, yarışma ile ilgili detaylı bilgilerin www. meski .gov.tr adresinden ve 337 08 41 /1330 yada 336 09 67 nolu telefonlardan öğrenilebilineceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER