AK Parti ve bakanlık önünde patlama: 2 yaralı

Kızılay'da bulunan Adalet Bakanlığı'nın önünde ses bombası patladı. İlk belirlemelere göre patlamada 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

AK Parti ve bakanlık önünde patlama: 2 yaralı

şekilde yaralandı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Ankara'da bu gece Adalet Bakanlığı ile AK Parti Genel Merkezi'nde eş zamanlı iki patlama meydana geldi.

ADALET BAKANLIĞI BİNASI ÖNÜNDE PARÇA TESİRLİ BOMBA

Adalet Bakanlığı önünde meydana gelen patlamayla eş zamanlı olarak AK Parti Genel Merkezi önünde de ses bombası patladı.

Edinilen bilgiye göre, Kızılay'da saat 21.00 sıralarında Adalet Bakanlığı önünde 2 parça tesirli bombası patladı. Olayda yaralanan 2 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

AK PARTİ BİNASINA ROKET ATILDI

Adalet Bakanlığı önündeki patlamayla eş zamanlı olarak Ak Parti Genel Merkezi'nin Genel Başkanlık makamının da bulunduğu 7. katına roket atıldı. Polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri alırken, bomba imha ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri sürüyor.

SADULLAH ERGİN'DEN AÇIKLAMA

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "Sabote girişimleriyle karşılacağımız tahmin ediyorduk. Bundan sonra gelecek sabote girişimleri bizi doğru yoldan alıkoymaz. Bu tür girişimler için hazırlıklıyız" dedi

Yaralanan kişinin bakanlıkta çalışan bir personelin eşi olduğunu belirten Ergin "ayakta tedavisi yapıldı, durumu iyi" dedi.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Genel Merkezi'ne yönelik saldırıya ilişkin  ''Genel merkezimize muhtemelen bir lav silahı ile mühimmat atımı yapılmıştır, bir miktar maddi hasar söz konusu, onun dışında bir sıkıntı yok'' dedi. Bakan Ergin, bu tür eylemleri beklediklerini, terörü önlemeye yönelik attıkları adımların bu tür saldırılardan etkilenmeyeceğini sözlerine ekledi.

BAŞBAKAN BİLGİ ALDI

Danimarka'da bulunan Başbakan Erdoğan'ın, saldırılarla ilgili bilgi aldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER