Silifke’de Sokak Basketbolu Turnuvası Başladı

Mersin’in Silifke ilçesinde bu yıl 43. Uluslararası Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sokak Basketbolu turnuvası Göksu Parkı’nda başladı.Turnuva Büyük Erkekler 18-60 yaş arası, Büyük Kadınlar 18-60 yaş arası, Genç...

Silifke’de Sokak Basketbolu Turnuvası Başladı
Mersin’in Silifke ilçesinde bu yıl 43. Uluslararası Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sokak Basketbolu turnuvası Göksu Parkı’nda başladı.
Turnuva Büyük Erkekler 18-60 yaş arası, Büyük Kadınlar 18-60 yaş arası, Genç Erkekler 15-17 yaş arası, Genç Kadınlar 15-17 yaş arası, Yıldız Erkekler 11-14 yaş arası ve Yıldız Kızlar 11-14 yaş arası olmak üzere 6 kategoride gerçekleştirilecek.
Kültür Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan ve basketbolu yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen Sokak Basketbolu Turnuvası hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Turnuvayı daha çok sokaklarda, caddelerde basketbol oynayan gençlerde bir heyecan yaratmak amacıyla düzenledik. Turnuvalarımız şuan Göksu Parkı’nda ki festival alanında devam ediyor. Hepimiz biliyoruz ki mahalle aralarında, yollarda futbol, basketbol gibi sporla ilgilenen, oyunlar oynayan bir çok gencimiz var. Gençlerimiz sokaklarda daha çok kendi aralarında oynuyor. Biz spor oyunlarında farkındalık oluşturmak ve bunu yaygınlaştırmak amacıyla ilk olarak Sokak Basketbolunu seçtik. Bugüne kadar 35 takım müracaat etti ve çok fazla rağbet var. Halen müracaatlar devam ediyor ve gençlerimiz bu turnuvalara yoğun ilgi gösteriyorlar. Üstelik ailelerimizde bu turnuvalarda kendi kategorilerinde oynamak ve katılmak istiyorlar. Sonuçta turnuvayla birçok grup ve kişi bir araya gelmiş olacak. Basketbol şöleniyle gençler bir rekabet ve yarışma heyecanı içinde olacaklar. Bu heyecan ve coşku gençlerde basketbol açısından ekstra motivasyon da sağlayacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER