Mersin Sahilleri Yaza Hazırlanıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sahil kesimlerinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte, plaj ve sosyal alanlarda temizlik ve düzenleme çalışmalarına hız verdi.Çalışmalar kapsamında Mersin sahillerinin gözde plajlarından olan Susanoğlu, Kızkalesi...

Mersin Sahilleri Yaza Hazırlanıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi, sahil kesimlerinde yaz aylarının gelmesiyle birlikte, plaj ve sosyal alanlarda temizlik ve düzenleme çalışmalarına hız verdi.
Çalışmalar kapsamında Mersin sahillerinin gözde plajlarından olan Susanoğlu, Kızkalesi plajları ile Yapraklı Koy, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından daha kullanışlı hale getiriliyor. Yerli ve yabancı turistlerin daha rahat kullanımı için plajlara büfe, tuvalet, duş, soyunma kabini, cankurtaran kulesi, şezlong, plaj voleybolu alanı, amfi ve sahne kurularak Mersin sahilleri modern bir görüntüye kavuşturuluyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, plajların modern bir görünüme sahip olması ve vatandaşların memnuniyeti için sahillerde temizlik ve düzenleme faaliyetlerinin yanı sıra sahil bandı yapım çalışmalarını da sürdürüyor.
Bu kapsamda, Erdemli Sahil Projesi ile Arpaçbahşiş, Tömük ve Kargıpınarı sahil bandında Mersinlilerin ve turistlerin daha iyi hizmet alabilmesi için yol düzenleme çalışmaları yapılıyor.
9 kilometrelik Erdemli Sahil Projesi kapsamında Arpaçbahşiş Mahallesi sahil bandına yaya ve bisiklet yolu için 2 kilometre bordür ile sıcak asfalt çalışması yapıldı. Tömük sahil bandında ise bin 200 kilometrelik alan tamamlanarak, çalışmalar bittiğinde 4 kilometrelik sahil bandı yapılmış olacak.
Kargıpınarı Mahallesi’nde de 3 kilometrelik sahil bandında asfalt öncesi hazırlıklara başlandı. Çalışmalar en kısa zamanda tamamlanarak sahil bandı vatandaşların hizmetine sunulacak.
Sahillerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’i yurtiçinde ve yurtdışında tanıtacaklarına kararlı olduklarını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız tüm yatırım ve hizmetlerimizi Mersin’in gelecekteki turizm potansiyeline göre planlıyoruz. Mersin doğasıyla, tarihiyle, kültürel özellikleriyle, deniziyle, kumuyla, güneşiyle en önemlisi sıcakkanlı insanıyla bulunmaz bir şehir, bulunmaz bir değerdir. Ancak ne acıdır ki, kendi kaderine terkedilmiş bir şehirdir. Bizler, Mersin sahiline gidildiğinde temiz, kullanışlı, pırıl pırıl bir plaj, merkezine gidildiğinde modern bir şehir, kırsalına gidildiğinde portakal çiçeği kokusunu gelen turistlerimize ve vatandaşımıza hissettirmekle mükellefiz. Bunlar bizim çalışmalarımız ve bu çalışmalar vatandaşımızın desteği ile mümkündür” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından sahillerde yapılan yenileme ve işlevlendirme çalışmalarının, deniz sezonu açılmadan tamamlanarak, plajlar Mersinlilerin ve Mersin’e gelecek misafirlerin hizmetine sunulacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER